sobota, 21 marca 2020

Koronawirus a hodowla gołębi pocztowych

Jak wiemy panuje obecnie pandemia koronawirusa (SARS-CoV-2). Zaleca się pozostanie w domach więc zachęcamy do przyłączenia się do akcji #zostanwdomu i nie wychodzenia bez wyraźnej potrzeby. Jest więc to okazja do obejrzenia naszych filmów, których jeszcze nie widzieliście lub przypomnienia sobie tych ulubionych:

https://www.youtube.com/user/VideoLotnik/videos

Ministerstwo Zdrowia zaleca środki ostrożności i daje przydatne rady, które mogą pomóc zachować zdrowie oraz zapobiec chorobie COVID-19.


Zapewne wielu hodowców gołębi pocztowych zastanawia się jak zagrożenie epidemiologiczne wpłynie na sport gołębiarski. Niestety są już oznaki, że te ogólnoświatowe zjawisko dotyczy również hodowców i hodowli gołębi. Oto kilka informacji z tym związanych:

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych wydał komunikat w którym: "rekomenduje powstrzymanie się do końca miesiąca marca br. od odbywania okręgowych walnych zebrań sprawozdawczych, a także walnych zebrań członków lub delegatów zwoływanych w trybie nadzwyczajnym".

Mogą być utrudnienia z transportem międzynarodowym gołębi. Sytuacja jest rozwojowa i uzależniona od polityki danego państwa.

Półfinał Derby ARONA i Lot finałowy opóźniony - jak podaje organizator, przełożenie terminu ma związek z obostrzeniami wprowadzonymi przez hiszpański rząd. W tym przypadku jak i w przypadku innych Wspólnych Gołębników istnieje możliwość przeprowadzenia finałowych rywalizacji bez publiczności gdyby sytuacja epidemiologiczna się pogorszyła.

Jak informuje Feather Elite w związku z zamknięciem granicy USA-Kanada, wszelkie wysyłki gołębi do USA są wstrzymane. 

Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jak i Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) zgodnie stwierdziły, że nie ma dowodów na to, aby zwierzęta – gospodarskie, dzikie czy domowe – przenosiły koronawirusa.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz